Szybkie leniwe

Składniki

  • biały ser, ja użyłam 30dkg białego tłustego sera z Mławy
  • 2 jajka całe
  • 3 łyżki mąki
  • masło lub śmietana
  • cukier

Przygotowanie

To danie na szybki obiad kiedy jesteśmy zabiegani, a dodatkowo pomysł na tani obiad.

Kiedyś często je robiłam. Na długo zostały zapomniane i nagle gdy szukałam w głowie pomysłu na szybki i tani obiad, pamięć powróciła :)

Do przygotowania tych szybkich leniwych potrzebujemy jedynie czasu, w którym zagotuje nam się woda w garnku. Czyli około 15 minut na całość. Rewelacja :)

W dużym garnku nastawić do gotowania lekko osoloną wodę.

W tym czasie, do miseczki włożyć biały ser, rozgnieść go widelcem, dodać dwa jajka i wymieszać. Dosypać łyżkę stołową mąki, wymieszać. Dodać druga łyżkę mąki, wymieszać. Jeśli masa będzie już gęsta to więcej mąki nie dosypywać. Jeśli jest jeszcze zbyt rzadka i miękka to dosypać trzecią łyżkę mąki. Ilość mąki zależy od tego jak miękki jest ser. Do tego niestety nie nadaje się serek homogenizowany, bo jest zbyt rzadki.

Składniki wymieszać na jednolitą masę.

Przygotować sobie kubek lub szklankę z zimną wodą i dwie łyżeczki do herbaty.

Łyżeczki maczać w wodzie, nabierać na jedną z nich masę serową i zsuwać drugą łyżeczką do gotującej się wody. Nie wkładać za dużo na jeden raz, żeby nie było za ciasno. Gotować około 2 do 3 minut od momentu wypłynięcia. W międzyczasie delikatnie zamieszać wodę, tak aby się leniwce obróciły.

Wyjmować pojedynczo na durszlak i od razu jak odciekną na talerz, lub łyżką cedzakową od razu na talerz. Na wierzch można położyć plasterki masła i posypać cukrem, lub polać śmietaną.

Jestem pewna że te leniwe, nazywane przez moją córkę poduszeczkami przypadną Wam do gustu. Smacznego